Cinsel Birlikteliğin Bilinmeyen Faydaları

0
30

Düzenli cinsel yaşamınız varsa ve henüz size ne gibi katkılar sağladığı hakkında en ufak bir fikriniz yoksa bugünkü yazımızda seksin faydalarına değineceğiz. Yapılan araştırmalar seksin psikolojik, fiziksel ve zihinsel olarak faydalarını kanıtlıyor. Peki, düzenli cinsel yaşamın bilinmeyen faydaları nelerdir?

Güzelleştiriyor

Cinsel birliktelik öncesinde ve sonrasında salgılanan östrojen hormonları saçlarınızın daha parlak, cildinizin daha sıkı ve canlı görünmesin sağlar.

Gençleştiriyor

Anti-aging etkisini kanıtlanan seks insan vücudunda karın, bacak, popo ve yüz kaslarını çalıştıran etkili bir spor aynı zamanda, bedeni gençleştirdiği gibi ruhu da besleyen seks kendinizi huzurlu ve dingin hissetmenize yardımcı olur.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Cinsel birliktelik sonrasında yapılan araştırmalar insan vücudunda akyuvar sayısının iki katına çıktığını bu sayede herhangi bir virüse veya bakteriye karşı direncin arttığını gösteriyor.

Ağrıları Dindiriyor

Hafif bir baş ağrısına en iyi gelecek şey partnerinizle sevgi dolu bir cinsel birliktelik yaşamaktır zira seks esnasında salgılanan endorfin hormonu beyni uyarıyor ve ağrı merkezine etki ediyor. Aynı zamanda seks esnasında hızlanan kan dolaşımı da ağrıları hafifleten bir diğer etmendir.

Zayıflatıyor

Kilo vermek isteyenler için seks oldukça etkili bir spor, vücudunuzda hemen hemen tüm kaslarınızı çalıştırır ve siz farkında bile olmadan 500/1000 kalori yakmanızı sağlar.

Mutlu Ediyor

Yapılan araştırmalara göre düzenli bir cinsel hayatı olan insanların depresyona girme ihtimali oldukça düşük, evliliklerde de tatmin eden bir cinsel yaşamın olması ilişkilerin daha uzun ve sağlıklı ilerlediğini gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here