Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar’da Yeni Başkan Belli Oldu

0
26

Kemal Kaya’nın 27 yıllık başkanlığın ardından aday olmadığı Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin olağan kongresi dün yapıldı. Seçimi aldığı 197 oy ile Kadir Durmuş kazandı. Diğer aday Mustafa Kurt ise 182 oyda kaldı.

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin olağan kongresi dün Antikkapı Restoran’da gerçekleşti. Kongrede birliğin 27 yıldır başkanlığını yapan Kemal Kaya yeniden aday olmadı. Çekişmeli geçen kongrede birliğin başkan vekili Kadir Durmuş ile Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt başkanlık için yarıştı. Birliğe bağlı 51 odadan, 403 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda kazanan Kadir Durmuş oldu.

Kongrede aldığı 197 oy ile başkanlığa Kadir Durmuş seçilirken, rakibi Mustafa Kurt ise 182 oyda kaldı. Yapılan genel kurul sonucunda ise 9 yönetim kurulu, 5 denetim kurulu ve 5 disiplin kurulu olmak üzere toplam 19 kişilik yönetim seçildi. Kongreyi takip edenler arasında ise Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, oda başkanları ve üyeler katılım gösterdi.

Mustafa Kurt’un listesi

Mustafa Kurt, Ahmet Serim, Mustafa Bozkurt, Osman Koçyiğit, Yaşar Yılmaz, Necati Kaya, Nizamettin Meteer, Ziyaettin Eratır, Zafer Şahin.

Denetim Kurulu

Abdurrezak Tuncer, Ali Kılıç, Niyazi Yağız, Tarık Eryürek, Serdar Gökçegöz.

Disiplin Kurulu

Bekir Sargın, Ali Karadeniz, Temel Yılmaz, Rasim Özkul, Mustafa Akkaya

Kadir Durmuş’un litesi

Kadir Durmuş, Ahmet Gödek, Necmettin Kocaman, İsmail Aydın, Kamil Yılmaz, Ahmet Taşçı, Ali Sarı, Yahya Öztürk, Bayram Kütük.

Denetim Kurulu

Kenan Çelik, Erdoğan Göçer, Yusuf Ziya Çalış, Abdurrahman Yazıcı, Şaban Kılıç.

Disiplin Kurulu

Alpay Hacıoğlu, Şaban Ebik, Emin Serin, Faruk Hikmet Keskin, Barış Beşiroğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here