Kocaeli Cuma Günü Tramvaya Biniyor…

0
24

Akçaray’ın ilk seferi cuma günü 10.30’da Otogar’dan hareket edecek. İlk seferde vatman Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olacak

TRAMVAYIN İLK SEFERİ CUMA GÜNÜ

Uzun zamandır Kocaelilerin beklediği haber dün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın’dan geldi. Büyükakın, Akçaray sayesinde İzmit şehir içinde lastikli araç trafiğinin en az yüke indirilmesi ve trafiğin rahatlatılması için gerçekleştirilen bir dizi yeni düzenlemelerden bahsederek, pazartesi gününde itibaren yeni güzergahların kullanılmaya başlanacağını açıkladı. Antikkapı’da Restoran’da gerçekleşen basın toplantısında konuşan Büyükakın, “Mannesman Fabrikası alanını 87 milyona aldık. O alana büyük bir terminal yapacağız. Cuma günüyle birlikte ilk tramvay seferlerimiz başlıyor. İlk etapta 20 dakikada bir olarak gerçekleşecek seferler sabah 07.00’den akşam 22.00 saatlerine kadar sürecek. En kısa zamanda da sefer sıklığını 6 dakikaya düşüreceğiz” müjdesini verdi.

VATMAN KARAOSMANOĞLU

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, tramvayın ilk seferinde vatman olarak tramvayı otogardan Sekapark’a götürecek. Bülent Ecevit Üst Geçidi’nin açılışında konuşan Karaosmanoğlu, ilk seferde kendisinin vatman olacağını söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca siyasi partilerin il başkanlarını yarın saat 10.30’da otogara davet etti. Programa ilginin büyük olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here