Koç Burcu Kadınının Özellikleri

0
24

Koç kadınları için yaşam göründüğü kadar kolay değildir. Tutkulu ve idealist yapınızı her zaman vurgulayacak bir yaşam biçimini benimserken, himayeci ve korumacı içgüdünüzü ön plana çıkaran bir eş arar, size kafa tutacak bir sevgilinin özlemini duyarsınız.

Koç burcu kadınının silahı dişiliğidir. Dişi taraflarını ön plana çıkarmaktan hoşlanır ve genelde koç burcu kadınları çok güzel olsalar da olmasalar da seksi tavırlarıyla bilinirler. Kendilerini üstün görmeye eğilimli oldukları için herkesi kendilerine yakıştıramazlar. Ancak zaman zaman kendilerine güvenleri bir hayal bulutu olarak etraflarında dolanır ve önlerini görmelerine engel olabilir bu tür hayal kırıklıkları kendilerinden utanmalarına ve çabuk çöküşlere sebep olur. Kendilerine yapılan hatayı unutmayacakları gibi, kendi kendilerine yaptıkları hataları da unutmaz ve egoları sarsılınca içe kapanırlar.

Koç burcu kadını sevdiğinde çabuk bağlanan fakat nedense erkekler tarafından güvenilmeyen bir yapıya sahiptir. Etrafında hayranları olmasından hoşnut olur bu nedenle flörtözdür. Genellikle pek çok erkeği değerlendirir ve seçtiğinin en iyisi olmasını ister bu ideali karşılanmazsa çok üzülür ve hırslanır çünkü o kolay erkeğin peşinden gitmemiş, peşinde koştuğu erkeği elde etmiştir ve uğruna bu kadar uğraş verdiği erkeğin iyi olması gerekir. Bu konudaki zafiyet kendi zafiyetidir.

Kaliteli, kendine güvenli, sosyal hayatı gelişkin ve kadına söz geçirebilen erkekler ilk tercihidir. Ne kuru kuru yakışıklı ne de para arar. Her şeyin bütünlüğünü ister ve bunu elde etmek için çabalar.

Kıskançtır ve zaman zaman kıskançlıklarıyla partnerini bezdirebilir, şüphecidir ve paranoyaya çok yatkındır.Onu en zora sokan özelliği merhametidir ve merhametini kullanarak kendisine yaklaşmaya çalışan insanları genelde fark etmez. Bir hatayı doğru acındırmayla çabuk affeder sonra da bunun zararını görür. Bu nedenle güvenini kazandıktan sonra ona zarar vermek yapılacak en büyük hatadır.

Koç burcu kadını, erkeğinin aksine daha sadık ve hislerine bağlıdır ve havaice sağa sola koşturmaz. O partneriyle beraber pek çok şey yapmak ve dinamik olmak dolayısıyla bütün olmak ister.Çok havalı ve çok dikkat çekicidir. Çok gururludur, kırıldığı zaman bunu düzeltmek oldukça zordur. Ayrıca koç burcu kadını çocuklara çok düşkündür, çocukluğundan beri çocuklara sevgisi vardır ve hayalinde hep birkaç çocuğu ve mutlu bir evi vardır; ideal, anlayışlı, neşeli ve becerikli bir ev hayatı olur.

Koç burcu kadını genel olarak hırslı bir karaktere sahip olması nedeniyle iş hayatına da bu hırsınız yansıtacak ve kesinlikle yüksekte olmaya gayret edecektir. Onun için alt statüde çalışmak bir cenderedir ve bundan kurtulmaya çalışır özellikle de üst pozisyonunda bir kadın varsa bu onun hoşuna gitmeyecektir. Şık giyimi ve parıldayan yüzüyle her zaman gözde bir çalışandır. Genellikle iş alanlarının vitrini kendisidir. Burcun erkeğinin aksine koç burcu kadını işini para için değil isim olarak yapar ve üst pozisyonda bir çalışma varken daha yüksek ücretle alt pozisyonda çalışmak onun için zordur.

Arkadaşlığa, dostluğa çok önem veren koç burcu kadını genellikle kendinden biraz daha geride bulduğu kişilerle arkadaşlıktan hoşlanır. Çünkü onun kıskançlığı arkadaşlarına da yansır. Ayrıca yakın arkadaşlarını başkalarıyla paylaşmaktan da hoşlanmazlar. Cömert ve yardımseverdir bu nedenle arkadaşları hep onun desteğini alacağını bilerek kendisinden yardım ister. Eğlencelidir ve dışarıda eğlenmeyi sever, gittiği yerlerde gözde olmayı ister ve bu nedenle ayna karşısında çok vakit geçirir. Tek başına kaldığı zamanlarda sık sık melankoliye düşer bu nedenle yalnız kalması çok uygun değildir. Bunu bildiği için tek kalmaktan hoşlanmaz ancak moralsiz bir günde dışarı çıkarsa da çevresindekilerin de moralini bozabilir. Çünkü kendi mutsuzken yakınlarının mutlu olmasından biraz rahatsızlık duyar. Bunların dışında gününde olduğu zamanlarda onu dans pistinden indirmek, eğlenmeden alıkoymak bir savaş suçudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here