Katlanabilir Telefon Huawei Mate X Özelllekleri ve Tasarımı

0
35

Tanıtımına bir kaç saat kala Huawei’nin ilk katlabilir ekrana sahip uslu telefonu Mate X kameralara tutuldu. Bakalım Huawei Mate X özellikleri ve tasarımı nasıl?

İşte katlanabilir ekranlı Huawei Mate X!

Huawei’nin geçtiğimiz gün ilk kez görüntülenen, katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonu Mate X oldukça beğenilmişti. MWC 2019 kapsamında Barselona’da düzenlenecek etkinlik ile resmiyet kazanacak olan Huawei Mate X, lansmana saatler kala yeniden sızdırıldı.

Ortaya çıkan videoda Huawei’nin katlanabilir telefonunu bütün detaylarıyla görebiliyoruz. Oldukça ince bir ekrana sahip olan akıllı telefon, katlandığında dışarıda kalan ekranlara sahip. Tam ekran deneyimini devam ettiren katlanabilir telefonda kameralar ve sensörler ise taraf tarafa toplanmış vaziyette.

https://youtu.be/ivev_7A-BFg

6.6 inç ve 6.2 inç büyüklüğünde çift ekrandan oluşan akıllı telefon, tablet formuna geçirildiğinde ise 8 inç büyüklüğündeki herhangi bir çentiğin bulunmadığı ekrana sahip oluyor.

Huawei’nin geliştirdiği Kirin 980 işlemciyle gelen akıllı telefonda ortaya çıkan ilk bilgilere göre Dörtlü bir art kamera ve çift ön kamera yer alıyor. Akıllı telefon gücünü ise 4500 mAh kapasiteli bataryadan alıyor.

Oldukça şık gözüken Mate X hakkındaki bütün detayları TSİ 16:00’da başlayacak Huawei etkinliğinde öğreneceğiz.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here