TÜBİTAK 23 Personel Alımı Yapıyor!

0
412

TÜBİTAK, Bilim ve Toplum başkanlığında görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcısı / Uzman ve Teknisyen / Uzman Teknisyen pozisyonu için personeller arıyor.

TÜBİTAK, Bilim ve Toplum başkanlığında görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcısı / Uzman ve Teknisyen / Uzman Teknisyen pozisyonu olmak üzere 23 personel alımı yapıyor. Başvuru yapacak adaylarda bazı özel şartlar aranıyor. Başvuruların en geç 7 Temmuz 2020 saat 17.00’a kadar yapılması gerekiyor. “İş Başvuru Sistemi” yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmiyor.

Uzman Yardımcısı / UzmanLisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim-öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak,İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak,

Bütünleşik doktora programından mezun olan adaylar ile yüksek lisansını yurtdışında yapan adaylar için lisans not ortalamasının %50’si ile doktora not ortalamasının %50’sinin toplamı dikkate alınacaktır.Teknisyen / Uzman TeknisyenTeknisyen / Uzman Teknisyen pozisyonları için İngilizce yeterlilik koşulu aranmaz.Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.Resmi dili İngilizce olan bir ülkede; lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi almış olanlar ile o ülkede en az üç yıl süreyle mesleğini uygulamış olanlardan belirtilen İngilizce yeterlilik koşulları aranmaz.Lisans mezunu olup 5 yıldan daha az, alanında Yüksek Lisans mezunu olup 4 yıldan daha az mesleki tecrübesi olan adaylardan başvurdukları pozisyona bakılmaksızın; Lisans öğrenimleri sırasında Türkçe, İnkılap Tarihi gibi asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin %100’ünü İngilizce aldığını belgelemesi durumunda yukarıda belirtilen İngilizce yeterlilik koşulları aranmaz.İlana başvuruda bulunmak için www.tubitak.gov.tr adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir.

Kaynak : mymemur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here