Sağlık Bakanlığına 32 Bin Personel Alınacak! 18 Bin Sağlık Personeli – 14 Bin Sağlık İşçisi Alımı

0
2057

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personele ilişkin ayrıntıları açıkladı. 18 Bin Sağlık Personeli – 14 Bin Sağlık İşçisi Alımı kapsamında başvuru tarihleri belli oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini 26 Mart-1 Nisan arasında yapabilecek. 18 Bin Sağlık Personeli alımı ile sürekli kadroda 14 Bin işçi alımı da yapılacak.

18 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KONTENJANLARI

Sağlık Bakanı Koca,”11.000’i Hemşire, 1.600’ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz” dedi.

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart- 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.14 bin sağlık işçisi alımı ile 18 bin sağlık personeli alımı kapsamında 32 bin kadroya personel alımı için duyurular için Sağlık Bakanlığının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip edilecektir.

14 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Koca, tercih kılavuzunun, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adayların tercihlerini, 26 Mart-1 Nisan 2020 arasında yapabileceğini bildirdi.Duyurular için Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinin takip edilmesi gerektiğinin altını çizen Koca, şunları kaydetti:”Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak, diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart-30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here