MEB 2019 Yılı 20 Bin Öğretmen Alımı Başvuru Sayfası Açıldı!

0
41

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı sözleşmeli 20 bin ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU ekranı “ilkatama.Meb.Gov.Tr” web adresi “Sözleşmeli Öğretmenlik müracaat Ekranı” açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvurusunu aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURULARI NASIL VE NEREYE YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda ilk tayin internet adresinden alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Sözlü sınav Merkezleri listesinde belirtilen 17 imtihan merkezinin tamamını tercih edecektir. Başvuru onayları, il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacaktır.

BİRDEN FAZLA MEZUNİYETİ OLANLAR İÇİN TEK BAŞVURU!

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecektir.

ÖĞRETMEN ALIMI BRANŞLAR BAZINDA KPSS PUAN TÜRLERİ

Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, toplumsal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi ve sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecektir. Bu kapsamda başvurular geçerli olan KPSS puan üstünlüğü esasına bakılırsa değerlendirilecektir. Birden fazla sınava (2017 ve 2018) katılan adayların, yüksek olan KPSS puanı müracaat formuna otomatikman yansıtılacaktır.

BAŞVURU FORMLARI MEM’LERDE ONAYLATILACAK

Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve bu başvurulara ilişkin “Elektronik müracaat Formunun çıktısını, şahsen yahut noter aracılığıyla vekâlet verecekleri kişiler vesilesiyle il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine onaylatacaktır.Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınıp asılları adaylara geri verilecektir.Belirleme sürecinin süreında neticelandırılması bakımından başvurular, başvurunun yapıldığı gün yahut -başvurunun son gününe rastlayan gün hariç- bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılacaktır.

Kaynak : mymemur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here