EKPSS 2019/1 Engelli Memur Atamaları Takvimi! En Az 10 Bin Atama Bekleniyor

0
117

Kamuya Engelli Personel Alımları için 2019 yılı EKPSS ataması bekleniyor. 31 Ekim 2019 itibarıyla kurumların talepleri alındı ve artık şimdi gözler Bakanlıkta. EKPSS 2019/1 seçme sınavı puanlarına göre kurumların yüzde üç kotası gereği yeni atamalar yapılacak. Adaylar kotanın yüzde beş olmasını ve 10 bin alımın olmasını bekliyor! Detaylar ve talepler KocaelimNet’de

Kamu, Kurum ve kuruluşlarına Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS ile 2019 yılında henüz atama yapılmadı. Merkezi olarak EKPSS 2019/1 için sürenin başladığı bilgisi de nihayet geldi .EKPSS atamasında 10 bin atama bekleyen engeli kamu personeli adaylarının her zaman seslerini en üst seviyede duyurduk ve duyurmaya da devam etmekteyiz. Bu kapsamda 31 Ekim 2019 itibarıyla tamamlanan ve EKPSS için kurumların talep toplama süreci bitti. Kamuya en az 10 bin atama bekleyen 2019/1 EKPSS adaylarının bu taleplerinin görmezden gelinmemesi gerekliliğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Türkiye Engelliler Platformu’nun Resmi Twitter Sayfasında da geçtiğimiz gün görüşmelerin arından nihayet EKPSS 2019/1 için kadro sayısı gelmese de bir sürece girildiği belirtilmişti. KocaelimNet olarak konuyu her zaman gündemde tutmaya devam etmekteyiz. İşte Türkiye Engelliler Platformunun yaptığı açıklama:

30.10.2019 (Bugün), saat 13:30’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Dairesi Hizmetleri Müdürlüğü’yle yapılan 50 dakikalık görüşme neticesinde; kadroların 31 Ekim tarihinde bitirilmesi planlandığı bilgisini aldık.

31 Ekim’den sonra toplanılan kadroların, atama bekleyen engellileri mutlu edebilecek şekilde çalışma yapacaklarını ifade edildi. Israrla sormamıza rağmen toplanılan kadroların sayısıyla ilgili bilgi verilmedi.

Kadro sayıları ile ilgili düzenleme yapılmasıyla birlikte en yakın zamanda tercih kılavuzunun yayınlanacağı bilgisine ulaştık. Atama bekleyen engellilerin sabrı kalmadığı, bu süreçte Bakanlık olarak gereken çalışmaların ivedilikle yapılmasını hatırlattık.

Kasım ayı içerisinde koordineli bir şekilde Bakanlık görüşmelerinin devam edeceğini, kamuoyuna saygıyla duyurulur açıklamasında bulunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here