Jandarma Genel Komutanlığı 2019 Yılı Muvazzaf Astsubay Alımı

0
123

İçişleri Bakanlığı Jandarma genel Komutanlığı 2019 yılı sözleşmeli muvazzaf astsubay alımı müracaat tarihleri belli oldu.

2019 yılı Jandarma genel Komutanlığı’na muvazzaf/sözleşmeli astsubay Alımı yapılacağı duyuruldu. 25 Şubat – 13 Mart 2019 tarihleri arasında başlıyor. Jandarma astsubay alımı başvurularına dair kocaelimnet olarak sizleri ayrıca bilgilendirmeye devam edeceğiz.Jandarma ve kıyı Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma genel Komutanlığının erkek/kadın muvazzaf/sözleşmeli astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular yarın başlıyor.

2019 YILI JANDARMA ASTSUBAY ALIMLARI

2019 Yılı Jandarma genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay müracaat Kılavuzu çerçevesinde 25 Şubat 2019 tarihi itibarıyla Komutanlığın belirleyeceği saatte başlayacak. İçişleri Bakanlığı Sülayman Soylu’nun geçtiğimiz hafta açıkladığı ve 2019 yılında Jandarma’ya 27 bin 180 personel alımı için ilk süreç başlıyor.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Başvuru Kılavuzlarında belirtilen tahsil programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya kayıt tarihi olarak belirlenen 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak,

Jandarma genel Komutanlığı için Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular),

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması müspet olmak,İnternet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay müracaat Kılavuzu”nda belirtilmiş olan müracaat şartlarını taşımak gerekiyor.

Başvuru Şartları İçin TIKLAYINIZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here