İŞKUR ‘2 Bin Kişi Alınacak’ Dedi, Yüzlerce Kişi Kuyruğa Girdi

0
26

İŞKUR Rize İl Müdürlüğü tarafından Rize’de belediyeler, özel idareler ve bazı kurumlarda 6 ay geçici süre ile çalıştırılmak üzere Toplum Yararına Programlar kapsamında 2 bin kişiye iş imkanı sağlanacağı açıklandı. Başvuru yapmak isteyenler sabah erken saatlerde binanın önüne gelerek kuyruk oluşturdu

4 gün sürecek olan başvuru süresinin ilk günü iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren İŞKUR Rize İl Müdürlüğü binası önünde yoğun kalabalık oluştururken kuyruk Cumhuriyet Caddesi boyunca metrelerce uzadı. Vatandaşların başvuruları, saat 08.00’den itibaren kurum içerisinde izdiham olamaması için yetkililer tarafından gruplar halinde alınmaya başlandı.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin başvuruda bulunması halinde başvuranlardan İŞKUR’a kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacak. Ayrıca iş için başvuruda bulunanların 18 yaşını doldurmuş ve emekli veya malul aylığı almıyor olmaları gerekiyor.

KURA ÇEKİMİ İLE BELİRLENECEK

Çalışmaya hak kazanan 2 bin kişi noter huzurunda gerçekleşen kura çekimi ile belirlenecek. İŞKUR Rize İl Müdürlüğü tarafından noter kuralarının 2-3-4-7 ve 8 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacağını belirtilerek programa katılmaya hak kazanan adayların çalışmaya başlama tarihinin 15 Mayıs 2018, bitiş tarihinin ise 15 Kasım 2018 olduğunu dile getirildi.
4 gün sürecek başvurular 28 Nisan Cumartesi günü sona erecek. Kaynak: Posta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here