İOS 11 Hakkında Her Şey!

0
38

iOS 11 sonunda bizlerle. Apple’ın yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 11 uzun süren bekleyişin ardından WWDC17 sırasında duyuruldu. İşte tüm detaylar!

iOS 11 sonunda resmi olarak duyuruldu. Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları ve tabletleri için geliştirilen iOS 11, Apple kullanıcılarının uzun süredir düzeltilmesini istediği özelliklere el atıyor. Bakalım iOS 11 ile neler değişiyor.

Yeni iOS etkinlik sırasında canlı olarak tanıtılıyor. Canlı yayınımızı izleyerek özelliklere göz atabilirsiniz.

iOS 11 özellikleri ve çıkış tarihi

Uzun süredir dedikodu halinde olan bilgiler sonunda gerçek oldu ve Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 11’i resmen duyurdu. Haftalardır söylenti halinde olan dedikodular ne kadar doğru, ne kadar yanlış. Apple yeni işletim sistemi ile beraber bizlere hangi özellikleri sunuyor?

iOS 10’un yüzde 96 müşteri memnuniyeti oranına sahip olduğunu belirten Tim Cook, genel olarak iOS kullanıcılarının yüzde 86’sının memnun olduğunu belirtti.

iMessage yeni özelliklere kavuşuyor!

iOS 11 ile gelen yeniliklere göz atacak olursak, iMessage uygulaması yenilenerek daha kullanışlı hale getirildi. Uygulamadaki çıkartmalar ve uygulama kısayolları ile iMessage uygulaması artık daha kullanışlı.

Ayrıca yeni gelen özellikle ile birlikte iMessage uygulamasındaki, mesajları artık bulut üzerinden saklayabileceksiniz.

Apple kullanıcılarına mesajlaşırken birbirlerine Apple Pay ile para yollayabileceklerini de açıklayan Cook, artık daha kullanışlı bir mesajlaşma uygulaması ile baş başa kalacağımızı da belirtti.

Siri yenilendi!

Siri’yi baştan aşıya yenilediklerini belirten Tim Cook, sanal asistanın iOS 11 ile daha derin öğrenme yeteneklerine ve yeni sesi ile karşımıza çıkacağını duyurdu.

Daha akıllı hale gelecek olan Siri, çeviri özelliğine kavuşacak. Birçok dilde çeviri yapabilecek olan yeni Siri’nin bu özelliği ilk olarak beta olarak kullanıma sunulacak. İngilizce’den Çince’ye, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca’ya kadar birçok dil çevirecek olan Siri, ilerleyen zaman içerisinde daha fazla dil çevirme kapasitesine de kavuşacak.

Apple Files

App Store üzerinde ortaya çıkan bir uygulama iOS 11’i şart koştu. Files isimli bu uygulama Amerika tabanlı hesaplarda ortaya çıktı ve durumun fark edilmesinin hemen ardından App Store’dan kaldırıldı.

Kamera arayüzü

En merak edilen noktalardan biri de iPhone kamerası için hazırlanan arayüzün değişip, değişmeyeceği olmuştu. Halihazırda son derece akıcı ve stabil bir kullanım sunsa da oldukça basite kaçıyordu.

SDN – ShiftDelete.Net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here