Her Gün Aç Karnına Sarımsak Yerseniz Neler Olur?

0
35

Sarımsağın sağlığımız için binlerce faydası var. Kötü kokması onu yememiz için zaman zaman engel olsa da aslında bu kokunun da çözümü var. Gelin her gün sarımsak yersek vücudumuzda neler olur bir bakalım atalım.

Sarımsak kokusunun iletişim kurmayı engellediği her zaman bilinmektedir. Ancak yapılan araştırmalar bu durumu tam da tersine çeviriyor. Eğer bir kadını etkilemek istiyorsanız bunun için 12 saat önce 2 diş sarımsak yemeniz yeterli olacak. Böylelikle o gereksiz kokuyu da defetmiş olacaksınız.

sarımsağın bizleri gripten koruduğu, çeşitli enfeksiyonları engellediği tarihten günümüze kadar gelmiştir. kışın hastalanmamak için bir kişinin düzenli olarak sarımsak tüketmesi gerektiğini bir kez daha kanıtlandı. Sarımsak, faydalı yağ ve amino asitleri içerir.

Ayrıca sarımsağın içindeki allisin vardır. Allisin maddesi, bakteri ve mantarları öldüren organik bir bileşiktir. Sarımsağın faydalarından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız çiğ ve ezilmiş şekilde tüketilmesi gerekiyor.

Yüksek tansiyonunuz varsa diyetinize sarımsak ekleyiniz. Damarları genişletir ve arter basıncını azaltır . Baş ağrıları ve kalp üzerindeki yük, yüksek tansiyon ile birlikte kaybolacaktır. Dahası, sarımsak kandaki ‘kötü’ kolesterol seviyesini% 10-15 oranında azaltır.

Peki, bu durumun sağlığımız üzerinde ne gibi etkileri var?

Kalp hastalığı veya inme riski, neredeyse iki kat azalmaktadır. Ancak sarımsağın bu faydasından yararlanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var.

Sarımsak beynin yaşlanmasını da engelleyen mineraller içermektedir. Düzenli sarımsak tüketmek, alzheimer hastalığı gelişme riskini azaltır ve hafızayı geliştirmektedir. Beynin verimliliğini artırabilir.

Sarımsak kalbin ve kasların genişlemesine yardımcı olmaktadır.

Antibakteriyel ve antifungal özellikleri nedeniyle sarımsak, diş çürüklerine de iyi gelmektedir. sarımsak aynı zamanda zararlı mikropları öldürerek, diş eti sağlığının düzelmesine yardımcı olur. Düzenli olarak sarımsak tüketirseniz diş hekimi yolunu tutmaya unutacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here