Hakimler ve Savcılar Kurulu KPSS Şartsız 45 İşci Alımı Yapacak

0
60

Hâkimler Ve Savcılar Kurulu KPSS şartsız en az İlköğretim mezunu 45 devamlı işçi alımı duyuru çıktı.

Hâkimler ve Savcıları Kurulu bünyesinde çalıştırılmak üzere, duyuru ekindeki nitelikleri ve şartları yer alan kadro ve pozisyonlara, İŞKUR aracılığıyla 45 devamlı işçi alınacaktır.Devlet Personel Başkanlığınca yayınlanan ilanda Hâkimler Ve Savcılar Kurulunda Temizlik Görevlisi, Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi, Şoför, Mobilyacı, Bahçıvan ve Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri unvanlarında 45 devamlı halk işçi alımı için ilana çıktı.35 yaşından gün almamış adayların müracaat yapacağı alımlarda şoför ve bilgisayar alanı için en az önlisans mezuniyeti ve KPSS’den en az 60 puan adayların başvuruları alınacaktır. Temizlik görevlisi için en az İlköğretim mezuniyeti, Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi, Mobilyacı ve Bahçıvan branşları için ise ilgili en z lise mezuniyeti istenmektedir.

Başvuru için şartları uyan adayların, 18 – 22 Şubat 2019 tarihleri arasında başvurularını İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir. Ek yer alan kadro ve pozisyonlardaki talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacak olup, duyuru tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir. Şoför ve Bilgisayar teknikeri kadroları için 2018 yılında yapılan KPSS’den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Kura çekimi 5 Mart 2019 tarihinde saat 10.00’da Hâkimler ve Savcılar Kurulu konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır.

ATAMAYA HAK KAZANANLARDAN İSTENİLECEK BELGELER

1- Öğrenim belgesi.

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi.

3- Adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. Adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir)

.4- Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir).

5- İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı).

6- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Fotoğraflı, bilgisayar ile doldurulacak).

7- sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir.HSK 45 İşçi alımı duyuru metni ve kadrolar için TIKLAYINIZ.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here