Farklı ülkelerin güzellik tüyoları

0
36

Dünyanın farklı ülkelerinde kadınların kullandığı güzellik formüllerini öğrenmek ister misiniz? Farklı ülke kadınları tarafından tercih edilen doğal maskeler, kürler, nemlendiriciler. İşte ülkelerin güzellik sırları…

İSVEÇ

İsveç’te kadınlar daha genç ve diri bir cilt için buz kalıplarında yeşil çayı tercih ediyor. Tarif beyaz çayla da hazırlanabiliyor. Kurutulmuş yeşil çayı 80 derece sıcak suda demleyerek yaklaşık 45 dakika posayı demlikte tutmanız yetiyor. Ardından suyu soğutarak buz kalıplarına dökebilir ve dondurabilirsiniz. Cildinizi her sabah yeşil çaylı buz kalıplarıyla silmeniz cildinizin oksidanlardan arınmasına yardımcı oluyor.

FRANSA

Fransız kadınlar, ciltlerini temizledikten sonra kiraz ve nar çekirdeklerinin dövülmesi ile elde ettikleri maskeyi haftada 1 gün ciltlerine sürüyor. 5 dakika kadar ciltte kalan bol vitaminli maske, cildin esnekliğini artırarak parlaklık veriyor. Maskeyi çıkarırken çekirdek parçalarının cildinizi çizmemesine özen göstermelisiniz.

ŞİLİ

Parlak bir cilt için kırmızı üzüm tüketme: Şili kadınlarının ciltlerinin aydınlık olmasının nedeni kırmızı üzümleri unla beraber tüketmelerine bağlanıyor. Karışımı hazırladıktan sonra yüzünüzde 10 dakika bekletin. (Sabahleyin yapmaya dikkat edin)

İSVEÇ

Sauna: Vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atmanın en etkili yoludur.

ÇİN

Çin’de kadınlar pirinç suyunu kullanarak cilt lekeleriyle savaşıyor. Günümüzde ülkemizde de satışa sunulan bazı Uzak Doğu kaynaklı leke kremlerinde pirinç suyuna rastlanıyor. 1 kaşık pirinci 1 bardak suda maksimum 2 saat beklettiğinizde suyun bulanıklaştığını görebilirsiniz. Nişastasını bırakan pirinçler süzülüyor ve kalan su ile işleme devam ediliyor. Bu suyu bir pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Hem lekeler hem de kırışıklıklarda etkili olan formül, dünyada da rağbet görüyor.

BREZİLYA

Havuç suyu: Yüzünüzdeki sivilceleri kurutmak ve sivilcelerin daha da küçülmesini sağlamak için taze havuç suyunu sivilceli bölgeye uygulayın.

Mısır

Sütün içindeki laktik asit cildi hafifçe soyarak yeniliyor. Mısırlı kadınlar süt banyosu ile ciltlerini tazeliyor. Hem nem hem de yenilenme sağlayan süt, pamuk yardımıyla da cilde sürülebiliyor. Mısırlı kadınlar, süt maskeleri yapmak için ise baldan faydalanıyor. Yarım bardak suya bir kaşık bal, 1 tatlı kaşığı nişasta karıştırılarak hafif koyu bir maske elde ediliyor. 15 dakika kadar ciltte kalan süt maskesi, durulandığında ciltte bebeksi bir his bırakıyor.

Yunanistan

Yunanistan’da kadınlar parlak ve hacimli saçlar için biberiyenin canlandırıcı özlerinden faydalanıyor. Tarif, hem biberiye yağı hem de biberiye ile hazırlanabiliyor. 2 bardak suya damlatılan 7-8 damla biberiye yağı veya aynı miktar suda haşlanan 2 tatlı kaşığı kuru biberiye, saçlara sürülüp maske olarak kullanılabiliyor. Saçta 20 dakika kadar kalan biberiyeler, hem hoş koku hem de parlaklık sağlıyor.

İSPANYA

İspanyol kadınlar, saçlarını kızılcık suyu ile canlandırıyor. Saçlara doğal ışıltı ve sağlık veren nem maskesi, kızılcıklar ezilerek ve su içinde bekletilerek oluşturuluyor. Duştan çıkmadan önce çeyrek bardak kadar kızılcık suyu saça dökülüyor ve saç durulanıyor. Boyalı saça da uygulanabilen maske, saçın beslenmesini sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here