En kolay ve etkili cilt bakımı nasıl yapılır? 5 kolay adımda cilt bakımı

0
63

Bazen derinlemesine uzun uzun cilt bakımı yapmak yerine pratik, hızlı ve basit adımlar cildinizde muhteşem sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. 5 adımda acil bakım önerileri.

Sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmak sandığınız kadar zor değil. Cildinize yapacağınız bazı bakımlar istediğiniz görünüme kolayca kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Kış aylarının soğuk ve yorgun geçen günlerinde bir de gününüz aşırı yoğunsa cildinizdeki makyajı silmeye üşenmeyin. Aynı zamanda bakım yapmaya da . Özellikle vaktiniz olmadığı durumlarda cildinize yapacağınız ufak dokunuşlar sayesinde kendinizi çabucak toparlayabilir hem de bir sonraki güne kendinizi ayarlayabilirsiniz.

CİLT BAKIMI YAPMAK İÇİN MAKYAJI TEMİZLEMEK ŞART

Cildinize güzel bir bakım yapmak hem de cildinizin kusursuz olmasını istiyorsanız mutlaka her gece yatmada önce cildinizdeki makyajı temizlemeli. Hatta makyaj yoksa bile bir miseller su ile kötü hava koşulları nedeniyle oluşan toksinlerin giderilmesini sağlamalısınız. Yapacağınız bu adım siyah nokta, sivilce ve leke gibi problemlerin oluşmasını engelleyecektir. Pamuğa az miktarda cilt temizleme suyu güzelce yüzünüzü silin.

ÖLÜ DERİLERDEN CİLDİNİZİ ARINDIRIN

Cildinizin derisi soğuk hava ve rüzgarın etkisiyle kuruyarak pul pul bir görünüme gelebilir. Bu durumda yapacağınız 3 dakikalık bir peeling cildinize makyaj yaparken parça parça durmasını engelleyecektir. Eğer elinizde bir peeling yok ise kese ya da eldivenle de bu işlemi yapabilirsiniz. Özellikle burun kenarlarını, alın bölgesini kolayca arındırmak için bu adımı uygulayabilirsiniz. Uzmanların yaptığı bir açıklamaya göre peeling ya da cilde kese yapmak; kırışıklıkların önüne geçerek kan dolaşımının artmasını hatta parlak ve canlı olmasına da yardımcı oluyor.

MASKE ADIMINI ATLAMAYIN

Geçmiş yıllarda herkesin beslenme tercihleri tamamen organik olduğu için cilt problemleri de az görülmüş hatta çoğu zaman doğal yöntemleri kullanarak cilt bakımı yapmışlardır. Kullandığınız maskenin cildinize iyi gelmediğini düşünüyorsanız mutlaka bir uzmana danışabilirsiniz.

Bunun yanı sıra hem göz altı morluklarını ortadan kaldırmak hem de siyah nokta gibi problemleri ortadan kaldırmak için cilt tipinize uygun bir maske kullanmalısınız.

MUTLAKA TONİK KULLANIN

Cildinizi tamamen arındırdıktan ve temizledikten hemen sonra açık olan gözeneklerin bakterilerle dolmasını istemiyorsanız mutlaka tonik uygulamalısınız. Tonik, siyah nokta ve sivilcelerin oluşmasını da engelliyor.

NEMLENDİRİCİNİN CİLTTEKİ ÖNEMİ

Son yıllarda nemlendiriciler hakkında hem uzmanlardan hem de kozmetik markalarından birbirinden farklı detaylar öğrendik. Nemlendiricilerin cilt bakımında önemi çok fazla olduğundan pürüzsüz cilde sahip olmak isteyenler mutlaka her gece yatmadan önce hem de soğuk havanın kötü etkisinden cildini korumak için nemlendirici uygulamalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here