Prens Charles Kimdir? Prens Charles Kaç Yaşında?

0
58

Prens Charles, 14 Kasım 1948 tarihinde doğdu. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth‘in oğlu Galler Prensi Charles İngiltere tahtının varisi olarak yer alıyor. İki kez evlenen Prens Charles, Prenses Diana ile olan evliliği ile uzun yıllar dünya basınında kendine yer bulmuştu. Prens Charles kimdir, nerede doğdu, kaç yaşında?

PRENS CHARLES KİMDİR?

Prens Charles 14 Kasım 1948 tarihinde doğdu. Galler Prensi olan Prens Charles İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu. İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunmaktadır.

Birisi kız, ikisi erkek olmak üzere üç kardeşi vardır. Kardeşleri sırasıyla: Prenses Anne, Prens Andrew, Prens Edward.

1981 yılında Diana Frances Spencer ile evlendi ve bu evlilikten iki oğlu dünyaya geldi. 1996’da boşandı. 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile ikinci evliliğini yaptı.

Charles ilk olarak Londra’nın batısındaki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında, Avustralya’nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. Bu süre boyunca tarih öğretmeni Michael Collins Persse ile bir okul gezisinde Papua Yeni Gine’yi ziyaret etti. İngiliz Silahlı Kuvvetlerine katılması fikrine karşı çıktı. 1967 yılının Ekim ayında antropoloji, arkeoloji ve tarih okumak amacıyla Cambridge Üniversitesi’ne başvurdu. İkinci yıl içinde, Charles bir dönem için Galler tarih ve dil eğitimi aldı, Aberystwyth’de Wales University College’a gitti. 23 Haziran 1970’te Cambridge’den mezun oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here