Fenerbahçe’de Flaş Gelişme! Kocaman Şampiyon Olsa da İstifa Edecek!

0
27

Fenerbahçe TFF’ye yarışta olan takımlarında maç zamanlarını eşitleme talebinde bulundu. Aykut Kocaman da konu hakkındaki endişelerini dile getirdi.

Fenerbahçe’nin kulüp olarak yaptığı itirazdan sonra teknik direktör Aykut Kocaman da, ayrıntılara girip sıkıntıları ve endişelerini dile getirdi. Sarı lacivertli kulüp, önceki gün Futbol Federasyonu’na başvurarak tüm maçların bu haftadan itibaren aynı saatte oynanmasını isterken, Aykut Kocaman da konuya farklı bir boyut getirdi.

Kocaman maçların aynı saatlerde oynanmamasının tüm gidişatı değiştireceği görüşünü dile getirdi ve alt ile orta sıralardaki takımların maçlarını ele aldı. Alanyaspor- Osmanlıspor maçının Cumartesi oynanacağını ve burada olası bir Osmanlıspor mağlubiyetinin Akhisar’ı rahatlatacağını düşünen Kocaman, Ege temsilcisinin son 2 haftaya Osmanlıspor’un 4 puan önünde gireceği için Galatasaray maçına kupa finalini de düşünerek çok fazla asılmayacağı kaygısını ortaya koydu.

Açıklanan fikstürün hem düşme, hem de kümede kalma yarışını etkileyeceğini düşünen Aykut Kocaman ve ekibi, TFF’ye yaptıkları başvuruya olumlu yanıt verilmemiş olmasından dolayı endişelerini dile getiriyor. Gençlerbirliği-Antalya maçının da Akhisar-Galatasaray karşılaşmasından önce oynanacak olmasının kendilerine rahatsızlık verdiğini belirten Kocaman bu mücadelenin de 19.00’da başlayacak Akhisar-Galatasaray maçına etki edebileceği kaygısını taşıyor.

Kocaman ve ekibinin bir diğer rahatsızlığı da kendi maçlarının Pazar günü saat 16.00’da olması. Bu karşılaşmanın, her ne kadar Beşiktaş sahaya çıkmayacağını açıklasa da kaldığı yerden başlayacak Fenerbahçe-Beşiktaş kupa maçından 30 saat sonra başlayacak olmasının hatalı olduğunu düşünen Kocaman bu konuda da sıkıntısını dile getiriyor.

Aykut Kocaman sezon bitiminde yaklaşan kongre öncesi iki başkan adayının da teknik direktör seçiminde özgür olabilmesi için istifasını verecek. Kocaman kongrede hangi aday seçilirse seçilsin kendi ile çalışmak istememe ihtimalini düşünerek istifasını verip beklemeye geçecek. Kongre süreci sonrası eğer yeni seçilecek başkan Aykut Kocaman ile çalışmak isterse Kocaman devam edecek.

ŞAMPİYON YAPSA DA İSTİFA EDECEK

Kocaman sezonu çifte şampiyonlukla tamamlasa bile bu kararından vazgeçmeyecek. Yeni seçilecek yönetimin karar verme sürecinde önünü açabilmek için böyle bir karar alan Kocaman’ın bilindiği gibi 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

LİG NİYETİNE KUPA HAZIRLIĞI

Fenerbahçe, kaldığı yerden başlayarak oynanması kararlaştırılan Türkiye Kupası yarı finalindeki Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Beşiktaş bu karşılaşmaya çıkmayacağı için sarı lacivertlilerin hazırlığı daha çok hafta sonunda ligde oynayacakları Bursaspor maçına yönelik olarak gerçekleşiyor.

Kaynak: Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here