Elazığ’ın Merkez Üssü Sivrice İlçesinde 5,2 Büyüklüğünde Deprem

0
33

Elazığ’da merkez üssü Sivrice ilçesi’de Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem komşu illerde de hissedildi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı olmadığını açıkladı.

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı

Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre saat 20.31’de merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 9.4 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Elazığ ve ilçelerinin yanı sıra komşu illerinde Malatya, Diyarbakır, Bingöl ve Tunceli’de de hissedildi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sivrice ilçesindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını belirterek, “Depremin merkez üssü Sivrice ilçesi ve köylerinden şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk intikal etmedi. Her ihtimale karşı başta AFAD olmak üzere ekipleri ilçeye yönlendirdik.” dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, “Elazığ’da ilk incelemelere göre 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hissedilen şehirler ve köylerle irtibata geçtik. Gelişmeleri takip ediyoruz. Geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here