EGM PMYO Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Alım İlanı Yayımlandı

0
24

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı. Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için 2 bin 500 lise mezunu polis alımı yapılacağı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafında 2018 yılı PMYO polis alımı duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruya göre Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına kadın ve erkek, lise mezunu polis alımı yapılacak. Bu kapsamda 2.250 erkek, 250 kadın polis adayı öğrenci alınacak. Başvurular Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kabul edilecek.

PMYO polis alımı şartları arasında lise ve dengi düzeyde okul mezunu olmak, Türk vatandaşı olmak gibi şartlar yer alıyor. Yaş şartı olarak 31 Aralık 2018 tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak belirtiliyor. Adayların ayrıca 2018 YKS TYT oturumunda en az 260 ham puan almış olmaları gerekecek. Şehit ve gazi yakınları ise TYT puan türü olarak en az 150 puan şartına tabi olacak.

2018 PMYO başvuru tarihleri EGM duyurusunda yer almadı. Ancak duyuruda yer alan ifadelere göre sınava girişin ayrıntılı şatları, sınav takvimi, başvuru tarihleri gibi diğer bilgiler Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ileri bir tarihte duyurulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here