Bel incelten yeşil ayran tarifi

0
37

Göbek ve bel eriten yeşil ayran tarifi sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Normal ayrana göre vitaminler ve mineraller yönünden daha zengin olan yeşil ayran. Yeşil ayran nasıl yapılır? Yeşil ayranın faydaları nelerdir bugünkü yazımızda?

Yeşil ayran renginden de anlaşılacağı gibi hat bir C vitamini deposudur. Bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve çok güçlü bir antioksidandır. Hem bizleri kansere karşı korur hemde bütün hastalıklara karşı dirençli olmamızı sağlar.

Kalsiyum bakımından da oldukça zengin olan bu içecek tokluk hissini arttırarak kilo vermeye yardımcı olur. Özellikle de bel ve göbek çevresindeki yağların yakılmasını hızlandırır.

Yeşil ayran yalnız kilo vermek isteyenlerin değil, sporcuların ve sağlıklı beslenmeye özen gösterenlerin de zevkle tüketebileceği bir içecektir.

PEKİ YEŞİL AYRAN NASIL YAPILIR? İŞTE MALZEMELER

-1 bardak ayran

-1 şişe doğal maden suyu
-Taze nane

HAZIRLANIŞI:

Taze nane sevmeyenler maydanoz ve roka gibi yeşil sebzeler de kullanabilir. Bir kaba naneleri sapı ile birlikte ekleyin. Üzerine ayranı ekleyip blenderdan geçirin.

Blenderdan geçirdiğiniz yeşil renge dönen ayranın üzerine doğal maden suyunu ilave edin.Maden suyu içeceğin içerisindeki mineral miktarını arttırır.

Daha sonra bu karışımı bir bardağa koyarak içebilirsiniz. Hem protein hemde kalsiyum ve mineral açısından zengin olan bu içeceği günün istediğiniz saatinde tüketebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here