Diyanet İşleri Başkanlığı 9 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

0
25

Diyanet İşleri Başkanlığı, 9 bin 500 sözleşmeli personel alacak. Alınacak personeller, lisans önlisans ve ortaöğretim mezunları arasından olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 22 Haziran 2018 itibarıyla yapılan duyuruda 9500 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi. 2018 yılı sözleşmeli personel alımı kapsamında 9 bin 500 personel alımı lisans, önlisans ve lisans mezunları arasından olacak.

İŞTE DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDAN KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA

Diyanet işleri Başkanlığı DİB 9500 personel alımı duyurusu şu şekildedir: Diyanet Başkanlığına ait 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarında KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak sınav sonucuna göre toplam 9.500 sözleşmeli personel istihdam edilmesi planlanmaktadır denildi.

DİB 9500 personel alımı KPSS şartı: Diyanet’e alınacak 9 bin 500 personel alımı için başvurularda KPSS puan türlerinden; lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, orta öğretim mezunları için KPSSP122 esas alınacağı açıklandı.Sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer hususlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edildiği zaman My Memur olarak siz değerli okurlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here