Devlet Bahçeli Erken Seçim İstedi Tarih Verdi: 26 Ağustos

0
23

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında “Türkiye’nin 3 Kasım 2019’ı beklemesi bu şartlarda mümkün değil” diyerek erken seçim mesajı verdi.

TARİH ÖNERDİ: 26 AĞUSTOS’TA SEÇİM YAPALIM

Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos’ta yapılmasını önerdi. MHP’nin tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacağına işaret eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının akabinde MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyununu bozmak şarttır. ‘Seçim var mı yok mu, erken mi olacak zamanında mı yapılacak?’ anlaşmazlık ve çekişmelerine son verilmesinin vakti gelmiştir.”

Seçimlerin olası tarihine ilişkin görüşlerini de açıklayan Bahçeli, şunları kaydetti: “26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here