Erdoğan İzmit’te Konuştu: Tarihi Dosyaları Hazırlatıyorum

0
29

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Gençlik Kolları’nın 5’nci olağan kongresi için ilimize geldi. Erdoğan yaptığı konuşmada CHP’ye yüklenerek, “Adaları bizim verdiğimizi söylüyorlar. Hiç merak etmeyin. Lozan’da dahil olmak üzere tarihi dosyalar hazırlatıyorum” dedi.

Kocaeli bugün bir başka güzel

Maşallah Kocaeli bugün bir başkasın. Kocaeli bugün bambaşka. Günümüz kutlu olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Kocaeli’de gençlik kollarımızın kongresi var. Ancak sizleri selamlamadan kongreye geçmek olmazdı. Siz burada bu inancınız ve direnciniz ile benim Mehmetçiğim de Afrin’de yola devam ediyor. Bakınız bugün itibari ile 394 terörist etkisiz hale geldi. Bizim ÖSO ve askerlerimiz olmak üzere toplam 20 şehidimiz var. Bunun bedelini çok ağır ödeyecekler. Namaz kılarken şehit olanların bedelini ağır ödeyeceksiniz. İşte onun için yürüyeceksin millet yürüyecek ardından dedik. Ve millet yürüyor. Dualarınızla yanımızdasınız. Bizde şunu söylüyoruz. Bizde askerimize şunu söylüyoruz. Mehmetçik sizler dualarımızdasınız. Mehmetçiğimiz yalnız değil. O teröristlere kimler hangi yardımı götürürse götürse Korkma Allah bizimledir’ inandık. Operasyonda sekizinci gündeyiz. Bu mücadeleyi sürdürürken kararlılığımız devam ediyor. Bu diplomatiği de yürütüyoruz.

Tarihi dosyalar hazırlatıyorum

Bizler gerek Ankara’dan diplomasi, biz Rusya’yla Amerika’yla, dün İngiltere’yle, Avrupa’nın değişik ülkeleriyle görüşmeler yapıyoruz. Çünkü, biliyorsunuz uluslararası camiada eğer kendinizi anlatmazsın masada kaybedersiniz. Lozan da böyle olmadı mı? Şimdi Kılıçdaroğlu Lozan’da kazandığımızı söylüyor. Sonra da adaların faturasını AK Parti’ye kesmeye kalkıyor. Sizin partiniz başında olanlar verdi o adaları. Ve şimdi tarihi dosyaları hazırlatıyorum. O tarihi dosyaları, içinde Lozan’da olmak üzere milletime belgelerle anlatacağız.

Dünyada ilk 10’a gireceğiz

Benim sizden bir ricam var. Ricam, şu topluluğu görüyorum. Rabbime şükrediyorum sana. Hamdolsun bizleri bu birlikteliği lütfettin, bu kardeşliği lütfettin Yarabbi, ülkemin dünyada ilk ona girdiğin günü de bizlere göster. Geldiğimizde ilk 25’deydik şimdi 17’nci olduk. Bu da bize yetmez, ilk 10’a gireceğiz.

Reis Bizi Afrin’e Götür

Gençlerin ‘Reis bizi Afrin’e getir’ sloganına yanıt veren Recep Tayyip Erdoğan, “Afrin’in kenar kıyılarına gittim, komutanlara ‘İhtiyaç var mı?’ diye sordum. Bana ‘ihtiyaç yok’ dedi. Eğer ihtiyaç olursa birlikte gideceğiz” diye konuştu.

Yoğun katılım

Öte yandan kongreye; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Eski kadın kolları genel başkanı Sibel Gönül, Eski Milletvekilleri Cemalettin Kaflı, Eyüp Ayar, Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KTO Başkanı Sibel Moralı, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here