Çörek Otunun Daha Önce Duymadığınız Faydaları

0
30

Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer, “Çörek otunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve buna bağlı olarak çeşitli ölümcül hastalıkları da engellediğini açıkladı. İşte çörek otunun daha önce hiç duymadığınız faydaları ve iyi geldiği hastalıklar…

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, çörek otu ve onun şifa veren özelliklerini açıkladı.

Çörek Otunun Daha Önce Duymadığınız Faydaları

Çörek otunun dünyanın her tarafında çok çeşitli isimlerle bilindiğini söyleyen Dr. Büyüközer, “Aromatik bir baharat türü ve siyah rengi hariç susam tohumuna benzer olan çörek otu, geleneksel olarak çeşitli durumlar ve tedaviler için mükemmel bir ilaç olarak kullanılmıştır.

Solunum sistemi sağlığı, cilt, mide ve bağırsak bozuklukları, böbrek ve karaciğer fonksiyonları, dolaşım ve bağışıklık sistemini destekleme, koruma ve iyileştirme ve genel sağlık şeklinde ifade edilebilir” dedi. Ve çörek otunun şifalarını anlatmaya şu şekilde devam etti:

“Çörek otunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve buna bağlı olarak vücudu tahrip eden mikroplara ve virüslere karşı gücünü, ayrıca kansere karşı direncini arttırdığını ortaya koymuştur”

“Çörek otu özünün meme, prostat, cilt kanseri gelişmesini yavaşlatıyor”

Çörek otunun uçucu yağının romatizma gibi, eklem hastalıkları iltihabını hafifletmede etkin olduğunu altını çizen Dr. Büyüközer, “Londra Kings College Üniversitesinde yapılan bir araştırma, çörek otunun bazı mikropların etkinliğini yavaşlattığını ve iltihap oluşmasını engelleyici bir özelliğe sahip olduğunu ortaya koymuştur.

Çörek otunun nefes darlığı ve solunum yolları iltihabının tedavisinde faydalarına işaret eden bir araştırma yapılmıştır.

Bir başka araştırmada çörek otu özünün meme, prostat, cilt kanseri gibi bazı kanser türlerinde kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı görülmüştür.

Bir başka araştırma, çörek otunun fagositik hücrelerinin ‘Candida Albicans’ adındaki bir çeşit mantar türünü yutma gücünü arttırdığını ortaya koymuştur” dedi. Kaynak: Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here