Cinsel İlişki Sonrası Uzak Durmanız Gerekenler

0
31

Yaşamış olduğunuz cinsel ilişki sonrası hormonların etkisiyle vücudunuzun gevşemesi gayet normal bir durumdur. Ancak cinsel birleşme sonrası yorgun bile olsanız uzak durmanız gereken bir takım alışkanlıklar bulunuyor. İşte cinsel birleşme sonra asla yapmamanız gerekenler…

Genital bölgenizde parfümlü veya kokulu ürünler kullanmayın

Kokulu sabunlar, jeller, losyonlar gibi genital sağlık için pazarlanan ürünleri kullanmanın bir zararı olmadığı düşünülebilir ancak bu ürünler özellikle kadınlarda cildin tahriş olmasına neden olabileceği için seks sonrası kullanmaktan kaçınmak iyi bir fikir olabilir.

Seksten sonra sıkı kıyafetler giymeyin

Seks yaptıktan hemen sonra sıkı bir kıyafet veya iç çamaşırı giymekten kaçının. Uzmanlara göre seks sonrası vücut sıvıları genellikle fazladır ve sürtünme bakterileri etrafa yayar, serbest drenaj ve havaya izin vermenin daha iyi bir fikir olduğu söylenir. Bu şekilde vücudun kendini doğal olarak temizlemesine izin vermiş olacağınızı unutmayın.

Seksin hemen ardından telefonunuzu veya TV kumandasını elinize almaktan kaçının

Cinsel ilişkiden kısa bir süre sonra ayrılmanız gerekse bile, hemen telefonunuzu kapmaktan ya da televizyon kumandasına uzanmaktan kaçının. Seksten hemen sonra yoruluyorsanız partnerinizle sohbet ederek geçirmeyi deneyin.

Sıcak duş almayın

Uzmanlar, seks yaptıktan sonra banyo yapmak ya da duş almak konusunda hemfikir olsa da, jakuzi gibi sıcak bir suyun altına girmenin özellikle kadınlar için iyi bir fikir olmadığına dikkat çekiyor. Uzmanlar sıcak suyun “cildinizin antimikrobiyal bariyerinin etkinliğini azaltabileceğini” belirtti.

Kaynak: Pembenar – Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here