Bakan Müjdeledi! 10 Bin Bekçi Alımı Daha Yapılacak

0
35

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verilen müjde ile 10 bin bekçi alımının daha yapılacağı belirtildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak detaylar nedir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bugün bir kez daha yapılan açıklamada 2018 yılı bekçi alımları kapsamında detaylar verildi. 7 bin bekçi alımı için planlamanın yapıldığını ve yakında bekçi alımı ilanlarının başlatılacağı açıklandı.

Öte yandan 2018 yılı 17 bin bekçi alımı yapılacağı daha önce de belirtilmişti. My Memur olarak 17 bin bekçi alımı için açıklamaların ne zaman yapılacağına dair sürekli olarak haberler yaparak gündem oluşturmuştuk. 7 bin bekçi alımı için illerin belirlenmesinin ardından 10 bin bekçi alımının da bundan sonra yapılacağı belirtildi.

8182 bekçinin göreve başladığını belirten İçişleri Bakanı Soylu, işlemleri devam eden 267 bekçi adayının daha olduğunu belirtti. 81 il merkezine bekçilerin gönderildiğini belirten Bakan 7 bin bekçi alımının ardından da 10 bin bekçi alımının yapılacağı müjdesini verdi.

Bekçi alımları için gerek kanun gerek yönetmelikte her ne kadar ilkokulu bitirmiş olmak şartı olsa da, İçişleri Bakanlığı yönetmelik gereği mezuniyet derecesini değiştirebilmektedir. 7 bin bekçi alımında da bu hükmü en az lise ve dengi olarak açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here