Bakan Karaismailoğlu’ndan hediye internet açıklaması!

0
61

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ücretsiz internet açıklamasını duyurdu. Adil Karaismailoğlu açıklamasında “corona virüs tedbirleri sonrasında vatandaşların internet kullanımını daha da arttı. İnternet kullanımının bu dönemde vatandaşlarımıza ayrıca bir yük getirmemesi amacıyla GSM operatörlerimizden vatandaşlarımız adına destek istedik.” ifadelerini kullanarak cümlesini tamamladı. Bakan Karaismailoğlu’ndan hediye internet açıklaması ne imiş gelin hep birlikte bakalım;

Bakan Karaismailoğlu’ndan hediye internet açıklaması!

Adil Karaismailoğlu, hediye internet müjdesini verdi. Bakan Karaismailoğlu “Bakanlığımız ile operatörler arasında vardığımız mutabakatla operatörlerimiz, 81 milyon cep telefonu abonesine ramazanda 1’er GB interneti ücretsiz sağlayacak.” dedi.

Ekstra destekler de gündemde

Bakan Karaismailoğlu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların öğrencilerine EBA üzerinden sağlanan ders içeriklerine yönelik bazı önemli kampanyalar yaptırdıklarını anlattı.

EBA için 8 GB ücretsiz internet kampanyasını hatırlatan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bu içeriğe erişecek öğrenci sayısında hiçbir sınırlandırma da yaptırmadık. Koronavirüsle mücadele ederken devlete düşen görevler yanında özel sektörümüzün de yerine getirmesi gereken sorumlulukları olduğu muhakkaktır. GSM operatörlerimiz de bu süreçte elini taşın altına koydu ve güzel işler başardı. Sağlık çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek sağlayan operatörlerimiz hiçbir aboneyi ayırmadan destek sağladı. Hatta konuşma süresi olarak da ekstra destekler gündemde. Tam detayları kendileri açıklayacak. Pandemi sürecinde örnek bir çalışma ortaya koyan operatörlerimiz Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’a vatandaşlarımız ve kullanıcılarımız adına teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak : shiftdelete.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here