Bakan Gül Açıkladı 15 Bin 500 Adliye ve Ceza İnfaz Personeli Alınacak

0
31

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında Adalet Bakanlığı’ndan personel alım ilanı bekleyen adaylara yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Gül konuşmasında 15 bin 500 personel alımı yapılacağını söyledi.

Binlerce aday Adalet Bakanlığı’ndan uzun süredir personel alım ilanı bekliyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’de, TBMM Genel Kurulu’ndan yapmış olduğu konuşmasında bu konuya dair önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Gül Açıkladı 15 Bin 500 Adliye ve Ceza İnfaz Personeli Alınacak

Adalet Bakanı Gül konuşmasında bu yıl içerisinde göreve başlamak suretiyle personel alımı yapılacağını bildirdi. Alım yapılacak personel sayına ve alım yapılacak pozisyonlara dair de genel bir bilgi veren Bakan Gül 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alımı yapılacağını açıkladı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül konuşmasında ayrıca hakim ve savcı alımına ilişkin olarak Kasım, Aralık ayında yeni hakim, savcı alımı düşünüldüğünü belirtti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Tarafından Yapılan Açıklama

“Bu sene mezun olan öğrenci arkadaşlarımız için bu sınavı da açacağız ve inşallah yakın zamanda, bu sene sonuna kadar göreve başlamak üzere yani bu sene sonuna kadar işbaşı yapmak üzere toplam 15 bin 500 adliye ve ceza infaz personeli alacağız. Hükümetimiz olarak yine gençlerimizden bu anlamda istifade edeceğiz, yakın zamanda bu konuyla ilgili de ilana çıkacağız. Bakanlığımız bünyesine 15 bin 500 personel alımı gerçekleşecektir”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here