Amasya Belediyesin’den Şehitlerimize ve Mehmetçiğimize Dua

0
27

Amasya Belediyesi tarafından “ Çanakkale’den El Bab’a, Amasya’dan Afrin’e” tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için sabah namazından sonra hatim duası yapıldı.

Amasya Belediyesin’den Şehitlerimize ve Mehmetçiğimize Dua

Amasya merkezde bulunan Şeyhcui Camii’nde kılınan sabah namazının ardından “Çanakkale’den El Bab’a, Amasya’dan Afrin’e” tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için sabah namazının ardından program düzenlendi.

“Haydi Amasya Eller Semaya” sloganı ile yoğun katılımın olduğu programda getirilen tekbirlerin ardından, okunan Kuran’ı Kerim ile ordumuz, polisimiz, şehit ve gazilerimiz,birlik ve beraberliğimiz için dua edildi.

Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR ; ‘‘Ordumuzun muzafferiyeti için Amasyalı hemşehrilerimizin de katılımıyla her zaman olduğu gibi bugün de beraberliğimizi gösterdik. Askerlerimizin yanında bulunamasak da buradan dualar ile destek olma anlayışı içinde vatandaşlarımız ile bir araya geldik. “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” ilkesi ile bu millet ve hele hele söz konusu vatan olunca tek yumruk olduğunu dünya devletlerine gösterirken mazlumların da bir bakıma umudu olduk. Bugün de mübarek Cuma sabahında hemşehrilerimiz ile ellerimizi semaya açarak Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve devlet yöneticilerimiz için dua ederek Türkiye’nin bekası için hayırlı olması temennisinde bulunduk’’ dedi.

Programa Belediye Başkanımız Cafer ÖZDEMİR’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet DÜMEN, Cengiz ERDEM, Amasya Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Nuri KELEŞ, kurum müdürleri ve vatandaşlar düzenlenen hatim duasına iştirak etti.

Programın ardından Belediyemiz tarafından sıcak çorba ikramı yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here