4 kameralı iPhone modeli çalışmaları sızdırıldı!

0
39

Apple’ın 4 kameralı iPhone modeli üzerinde yaptığı çalışmaların çizimleri sızdırıldı. Böylelikle yeni nesil iPhone modelleri için Apple’ın nasıl bir planlama yaptığı konusunda da önemli bilgilere ulaşmak mümkün oldu. Her ne kadar henüz daha oldukça erken olsa da sızdırılan çizimler, en azından yapılan çalışmaları gündeme getirmiş oluyor.

2021 yılında 4 kameralı iPhone modeli gündemde olabilir

Öncelikle belirtmek gerekirse söz konusu bu sızıntılar 2020 iPhone 12 için değil, 2021 yılında tanıtılması beklenen ve ismi şu sıralar iPhone 13 olarak söylenen model için geçerli oluyor. Buna göre de Apple, iPhone 13 modelinde 4’ü kamera olmak üzere 5 sensörlü bir arka kamera seti üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor.

Bu kamera sensörlerinin 64 megapiksel çözünürlüğünde geniş açı, 40 megapiksel çözünürlüğünde 3x ya da 5x optik zoom, 64 megapiksel video için özelleştirilmiş anamorfik ve 40 megapiksel .25x tersine zoom olacağı iddia ediliyor. 4 kamera sensörü ile birlikte ise LiDAR sensörün de arka kamera setine dahil edileceği ifade ediliyor.

Bu yıl iPhone 12 ile birlikte Apple, üç sensörlü kamera seti kullanmaya devam edecek. Megapiksel konusunda ise artış yapılması bekleniyor. iPad Pro’da kullanılmaya başlandıktan sonra LiDAR tarayıcı özelliği de yine yeni iPhone’un beklentileri arasında. Eğer iPhone 12’nin kamera özellikleri beklendiği gibi olursa, 2021 yılındaki iPhone modelinin kamerasında bir adım daha ileri gidilmesi mümkün gibi görünüyor.

Elbette ki şu an için 2021 yılında duyurulacak iPhone modelleri hakkında konuşmak için oldukça erken. Bu ve buna benzer gelecek olan yeni sızıntıların ortak noktaları, yeni modelin nasıl olacağı konusunda daha net çıkarım yapılmasına neden olacaktır.

Kaynak : shiftdelete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here