31 Mart Yerel Seçimlerinde Nerede ve Hangi Sandıkta Oy Kullanacağım?

0
29

Oy kullanacak vatandaşlar 31 Mart yerel seçim öncesi “Nerede oy kullanacağım?” diye araştırıyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy verecek seçmenler için web sayfasında seçmen sorgulama ekranını erişime açtı. YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır? Yerel seçimde oy nasıl kullanılır?

YSK’DAN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), internet sitesinden 31 Mart’ta yapılacak yerel İdareler Genel Seçimleri’nde nerede ve hangi sandıkta oy kullanılabileceğine ilişkin sorgulamanın yapıldığı uygulamayı etken hale getirdi.

Seçmenler, “www.Ysk.Gov.Tr” web sitesinden “Nerede oy kullanacağım” linkini tıkladıktan sonrasında T.C. Kimlik Numarası ile istenen detayları girerek, hangi okulda ve sandıkta oy kullanabileceklerini öğrenebiliyor. Ek olarak, bu bilgilere “e-Devlet” ile YSK’nin “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması”ndan da ulaşılabiliyor.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E-DEVLET’TEN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sandık sorgulama işlemini yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Sandık bilgisi sorgulama işlemi için kullanmanız gereken hizmetin adı “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama”dır. Hizmeti bulmak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir. Tarayıcınızın adres satırına https://www.Turkiye.Gov.Tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-ici-secmen-kaydi-sorgulama yazarak ulaşabilirsiniz.

Site İçi Arama kutusuna hizmet adının içinde geçen kelime yada kelimeleri yazıp arama tuşuna bastıktan sonrasında, gelen listedeki “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama” bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

* T.C. Kimlik Numaranız

* Adınız

* Soyadınız

* İl

* İlçe

* Muhtarlık Adı

* Engellilik Durumunuz (Görme yada Ortopedik)

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here