2019 KYK Kredi ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? KYK Burs Başvurularındaki Detaylar!

0
52

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından 16 Ekim’ de başlayan. KYK burs başvuru işlemleri 25 Ekim’de son bulacak, adaylar burs ve kredi başvuruları için nasıl bir yol izleyecek? İşte başvurularla ilgili tüm detaylar.

KYK burs başvurusu için süre oldukça azaldı. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlamasının ardından öğrenciler başvuruların hangi tarihte başlayacağını araştırmaya devam ediyor. İşte burs ve kredi başvuruları ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

Belirli kriterlere göre yapılacak olan değerlendirme sonrasında burs hakkı elde edemeyen öğrenciler ise diledikleri takdirde geri ödemeli eğitim desteği yani kredi kullanabilecekler.

2020 yılında öğrencilere aylık olarak ödenecek miktara zam yapılacak. Öğrencilerin gelecek yıl aylık kredi ve burs ücreti olarak ne kadar alacağı ise önümüzdeki günlerde yapılacak değerlendirme sonrasında belirlenecek.

KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK ?

KYK’den ve GSB’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de başvuruların Ekim 2019 sonunda ya da Kasım 2019 başında başlaması bekleniyor.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılması bekleniyor. 2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here